KUSURA BAKMAYIN YAZACAĞIM


GÜNÜN SÖZÜ: SÖZ UÇAR,YAZI KALIR (Andre Gide)

Bunca yıl Emet te ne değişti ? Şifalı termal su kaynaklarımıza eski belediye başkanlarımız sayın Ünal Öztaş ve sayın İsmail Fidancı dan başka yaklaşık 15 yıldır ne yapıldı? Turizm bölgesi ilan edildikten sonra yeni tesisler yapacağız denilmedi mi? Yıllardır her dönemde Emet’in yolları yapılacak denilmedi mi? Yollarımızın yapımına ne zaman sonra başlanmadı mı? Yıllardır hastanemizin uzman doktor ihtiyacı tamamen giderildi mi? İlçemizdeki işsizlik konusunda Emet ten işçi alacağız denilmedi mi? Yıllardır alt yapısı bozuk olan ilçemizde en kısa zamanda çalışmalara başlanacak denilmedi mi? Açık ve kapalı oto parklar yapılacak, bazı semtlerde düğün salonları,hayvan pazarı yapılacak denilmedi mi? Bırakın yapmayı ilçemizden köy hizmetlerini, askerlik şubesini, ceza evini, Telekom ve tek işlemlerini götürmediler mi? Bor karbür tesisi yapılacak denilmedi mi?SİT belasını başımıza bulanlar, ilçenin modern bir ilçe olmasının önüne set çekmediler mi?

Belirtilen işlemlerden bugüne kadar hangisi yapıldı. Vaatte bulunan yetkililer sözlerini tutsalardı, şimdi ki yöneticilerde yeni işler yapma planlarını hayata geçirirlerdi.

Tek dileğim,Emet’liler olarak siyaseti bir kenara bırakıp el ele vererek,  ilçemizin sorunlarını ivediliklerine göre yapmaktır.

EMET SEVDALILARI EMET TE BULUŞTULAR

1987-1993 Yıllarında Emet ilçemizde görev yapmış çok değerli kamu personeli aralarında kurdukları Emet gurubu ile iletişim kurarak geçen hafta eşleri ile birlikte ilçemize geldiler.Emet’teki dostları ile birlikte hasret giderdiler.Bir yemekte eski anılarını konuştular.Bu ekipte eski kaymakamımız vali yardımcısı Saim Eskioğlu,savcı Fuat Özsoy,hakim Hüdai Bayram,mal müdürü Yusuf Çıldır ve jandarma karakol komutanı Musafaf Güler Emet’i unutamadıklarını ve Emet’ten ve halkından övgülerle bahsettiler.Bu değerli dostlarımıza anlamlı ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederim.Bizlerde sizleri unutmadık ve seviyoruz.

ÖDENEK BİTTİ İKİ YOLDA ÇALIŞMALAR DURDU

Yıllardır, yapılacak,yapılıyor denilen Emet-Tavşanlı,Emet-Çavdarhisar ve EmeSimav yollarının önümzdeki yıl tamamlanması beklerken şok edici haber geldi.Emet-Çavdarhisar ve Emet-Simav yollarındaki çalışmalar ödenek yokluğundan dolayı durmuştur. Sadece Emet-Tavşanlı yolunda yol yapım çalışmaları devam ediyor.Mevcut kara yollarımızda bozuk yolların asfalt kaplama çalışmaları da ödenek yokluğundan yapılamaz durumda.

35 YAŞ EMET’Lİ İŞSİZLERİ

Bor’u tozu,toprağı ve zehri ile yaşayan Emet’liler geçmişte dıştan işçi alımı ile sıranın kendilerine gelmesini beklerken bu defa 35 yaş uygulanası ile tabiri caiz ise yıkıldılar.Bu uygulama TKİ ye alınacak 37 yer altı işçileri için uygulanmazken Emet Bor işletmesindeki işçi alımında uygulanması çifte standart dan başka nedir? Sayın yetkililer ve ilgililer. Yanıtlarınızı bekliyorum.

 

 

 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Nis

İyi Bir Tablo Yok

20Nis

Kırmızıda Halkın Nabzı

26Mar
11Mar

Bukalemunlar

03Mar

Bu Sesleri Duyan Var mı?