BU DEFA HELVAYI KİM YER?


Senin Bir helva hikayen vardı.Hani İsa,Musa diye… Onu birdaha yazıver Allahaşkına bi”

            İstek parça tekrarı normalde, istek tekrar makale yazma talebi ilk defa başımıza geliyordu. E normal şimdi, aday adayı çok olunca o malum hikaye hemen akla geliyor. Eski makalelerimizi karıştırdık, ve bizim helvayı bulduk

Üç kişi  yol arkadaşı olmuşlardı. Yol arkadaşlığı boyunca elde avuçta ne varsa beraber yiyip içtiler, ama yol uzun keseler kısa olduğu için bir yerde iş tıkandı kaldı. Son paraları ile bir paket helva aldılar. Aldılar almasına da ufacık helva 3 kişiye ne desin?

Başlamışlar tartışmaya. “Benim param daha çoktu…” “Ben dün falancadan fazla yememiştim…” falan filan. İçlerinden biri demiş ki;” Bu iş böyle olmayacak. Şimdi yatalım. Gece en güzel rüyayı gören kalkınca HELVA’yı yesin”

Fikir kabul görmüş. Herkes bir köşeye kıvrılmış. Sabah olmuş, oturmuşlar 3 arkadaş. İlki başlamış konuşmaya; “Ya arkadaş öyle güzel bir rüya gördüm ki, mümkün değil güzelliğini anlatabileyim. Rüyamda yanıma Hz. Musa geldi. Beni aldı, Nil nehrine götürdü. Balık tuttuk, yüzdük, bir eğlendik ki sormayın gitsin. Helva benim hakkımdır.”

2. arkadaş gülmüş;” Oda rüyamı kardeşim. Ben bir rüya gördüm ki, kimse o güzellikleri tasavvur edemez. Rüyamda Hz. İsa yanıma geldi. Beni aldı, 7 kat göklere çıkardı. Dünyayı gökyüzünden seyrettim. Kuşlarla selamlaştım. Arş’ta melekleri gördüm. Öyle güzellikleri gördümki anlatamam, HELVA benim hakkımdır.

3. arkadaş anlatılanları bir yandan dinliyor, bir yandanda gülüyordu. Doğrulup iki arkadaşına seslendi;” Bakın arkadaşlar birde beni dinleyin. Benimde rüyamda yanıma peygamberimiz Hz. Muhammed geldi. Hafifçe dürterek,’ Kalk kalk!’ dedi. Arkadaşlarının biri Musa ile suda yüzüyor, diğeri, İsa ile gökte geziyor, sende boş durma kalk HELVA’yı ye dedi. Bende kalkıp HELVA’yı yedim.”

Şimdi geldik, zurnanın EMET dediği yere…

AK partide belediye başkanlığı   için  kamuoyunca bilinen11, kamuoyunda pek bilinmeyen 2 -3 adayla toplam 14-15  aday adayı vardı.

İsmail Elmacı’nın adaylıktan çekilmesi ile adya adayı sayısı 10’a düşerken bu isimlerden mehemönünde öne  çıkan 3 isim vardı. Açıklama zamanı yaklaştıkça bu rakam mutlaka tek ve bilinen aday denilsede,ofsayta düşmemek için pek yazılmıyoru.

 

Bakınız geçen senen  Ak partiye üye olan vatandaş sayıları şöyleydi.3398 üyesi bulunan Ak parti ( Merkez seçmen sayımız 8222 … Merkezde Ak parti üyesi 2369 yani merkezde toplam seçmenin yüzde 29’u Ak partili…  Köylerde seçmen sayısı  7792, köylerde partiye üye olan sayısı 1629… Buda köylerde  %21’ e tekamül eder.)

Bu sene pek değişmediğin,hatta artığını düşünürsek,Ak parti seçimlere 2-0 önde başlar deniliyor. Hadi ekonomik kriz, iktidarın yıpranması,yolun yapılmaması,doktorsuzluk vb tepkilerle oy kaybetti diyelim, herkez Ak partinin maça enaz 1-0 önde başlayacağını kabul ediyor.

Aday açıklamalarında son dönemece girilirken, bakalım kimler en güzel rüyasını anlatabildi? Kimler kendini ifade debildi? Kimler Ankaralar’da denize girip, Kütahyalarda Hisar’a çıktı?

Fazla uzun sürmez, hep birlikte göreceğiz. Hem kimbilir belki çoktan HELVA’yı yiyenler olmuştur da boş tabak kavgasına devam edenler vardır? Ne dersiniz?

 

 

ercankolku@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI