EMET BELEDİYESİ 'BİZ BİRİZ' DEDİ

Emet belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında organize edilen Dolunayda akşam tiyatro ekibince sahneye uyarlanan 'Biz Biriz 'oyunu sahnelendi.

PAYLAŞ
EMET BELEDİYESİ 'BİZ BİRİZ' DEDİ
Emet belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında organize edilen Dolunayda akşam tiyatro ekibince sahneye uyarlanan “Biz Biriz “oyunu sahnelendi.
Gazi Emet Gazetesi -

Emet belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında organize edilen  Dolunayda akşam tiyatro ekibince sahneye uyarlanan “Biz Biriz “oyunu sahnelendi.

            Emet belediyesi çok amaçlı salonunda sahnelenen tiyatro oyununa Belediye başkanı Mustafa Koca, İlçe Milli eğitim müdürü Mustafa Cöre, İlçe Mal müdürü Cemalettin Aydın, Mhp ilçe başkanı Mustafa Mecit,mahalle muhtarları,öğrenciler,ve vatandaşlar katıldı.

            YoğUn katılımın olduğu tiyatroda tiyatro oyuncusu Muhammed Emin Kutlu tarafından İslamın doğuşundan 15 Temmuz sürecine geçen süreçte,  İslam ülkeleri ve ülkemiz üzerine oynanan oyunlar anlatılıp canlandırmalar yapıldı.Yakın tarihimizde kurtuluş savaşı ve Çanakkale zaferininde işleniği oyun yaklaşık 2.5 saat sürdü.

            Ulu  önder Mustafa Kemal Atatürk ile Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra ülkemizde dış güçlerin oynadığı oyunların asla bitmediğinin  anlatıldığı gösteride yakın siyasi tarihimizde idam edilen Adnan Menderes, Zehirlenerek öldürülen Turgut Özal, Suikaste kurban giden Muhsin Yazıcıoğlu, ayak oyunları ile önleri kesilmeye çalışılan Necmettin Erbakan ,Recep Tayyip Erdoğan ve 15 Temmuz sürecinde yaşananlar izleyenlere tiyatral gösteri olarak sunuldu. Semazen gösterileri ve kahramanlık türkülerinin de yer aldığı oyunun final sahnesinde ise Kutlu hoca Ertuğrul kıyafetleri ile seyirci karşısına çıkarak, son tepe olan Türkiye’nin asla teslim olmayacağı mesajını verdi.

            Belediye başkanı Mustafa Koca’ya Türk bayrağı hediye eden  Muhammed Emin Kutlu’ya belediye başkanı Mustafa Koca da günün anısına çini vazo takdim etti.

 

            BAŞKAN KOCA;”TEK MİLLET,TEK DEVLET,TEK BAYRAK İÇİN”

            “Biz Biriz” Tiyatro gecesinde konuşan belediye başkanı Mustafa Koca gerek İslam ülkeleri gerekse ülkemiz üzerine geçmişten bugüne oynanan oyunları, ve şehitlerimizin hikayelerini zaman zaman gözleri yaşararak izlediklerini ifade ederek şunları söyledi,

            “ Bu akşam burada farklı duyguları  yoğun bir şekilde yaşadığımız oyunumuzu izledik. Allah Muhammed hocamdan razı olsun. Bizlere geçmişten bugüne yaşananları  tekrar tekrar yaşatıp,Tek bayrak,Tek devlet,Tek Milet olarak  daima birlik içinde olmamız gerektiğini hatırlattılar.

            İslamın bayrağını büyük bir gururla taşıyıp ileriye götürmeye çalışan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan verdiği ve vermeye devam ettiği mücadelede yalnız olmadığını göstermek için   buradayız. Hangi partiden,hangi görüşten olursak olalım,tek millet,tek devlet,tek bayrak altında birleşerek ülkemiz için mücadele etmeliyiz. Cennetmekan Abdülhamit han’ın önemli bir karar almadan önce rus elçiye sorup ülke menfaatine konuşmayacaklarını bildiğinden tam tersini yaptığı gibi; bakın şimdi kimler Hayır da birleşiyor.Avrupa  değişimi ve büyümeyi engellemek için mücadele ediyor. Ama halkımız bu oyunlara gelmeyerek gereğini yerine getireceğine inancımız tamdır” dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN