KÜTAHYA VE İLÇELERİNDE EMNİYET BİNALARI YENİLENİYOR

Ak parti Kütahya Milletvekilleri ortak bir basın açıklaması yaparak aralarında Emet emniyet amirliği hizmet binasınında bulunduğu yeni emniyet binaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdiler.

PAYLAŞ

Ak parti Kütahya Milletvekilleri Prof.Dr. Vural Kavuncu,Şükrü Nazlı,İshak Gazel ve Ahmet Tan ortak bir basın açıklaması yaparak Emniyet Müdürlüğü binalarımızı büyüyen, gelişen ve değişen ülkemize yakışır şekilde yenilendiğini belirttiler.

Vekillerin ortak basın açıklamasında projesi tamamlanan Emet emniyet amirliği binasının 2018 yılı yatırım programları inşaat yatırımlarında yer aldığını ifade ettiler. Açıklama şöyle;

 

“İlimiz ve ilçelerinde bulunan emniyet müdürlüğüne ait binalarımızın birçoğu nitelikli hizmet sunumunda fiziki olarak istenilen düzeyde değildi. Vatandaşlarımızın hizmet almasında ve kendini güvende hissetmesinde önemli rol oynayan Geçtiğimiz yıllarda bazı yatırımlarımız Emniyet Genel Müdürlüğümüzün yatırım programına alınmış ve çalışmalara başlanmıştı; buna göre inşaat yatırımında yer alan işlerimiz;

İl Emniyet Müdürlüğü; 2018 yılı yatırım programı inşaat yatırımında yer alan söz konusu hizmet binasının inşaat ihalesi 23.02.2017 tarihinde KDV dahil 23.482.000.-TL bedel ile yapılmış olup % 60 fiziki seviyesinde inşaatın yapımı devam etmektedir.

Merkez Polis Merkezi Amirliği; 2018 yılı yatırım programı inşaat yatırımında yer alan söz konusu hizmet binasının inşaat ihalesi 10.08.2017 tarihinde KDV dahil 2.814.300.-TL bedel ile yapılmış olup % 10 fiziki seviyesinde inşaatın yapımı devam etmektedir.

Tavşanlı Polis Merkezi Amirliği; 2018 yılı yatırım programı inşaat yatırımında yer alan söz konusu hizmet binasının inşaat ihalesi 09.06.2017 tarihinde KDV dahil 2.329.320.-TL bedel ile yapılmış olup % 18 fiziki seviyesinde inşaatın yapımı devam etmektedir.

Çavdarhisar İlçe Emniyet Amirliği; 2018 yılı yatırım programı inşaat yatırımında yer alan söz konusu hizmet binasının inşaat ihalesi 31.08.2016 tarihinde KDV dahil 2.436.700.-TL bedel ile yapılmış olup % 50 fiziki seviyesinde inşaatın yapımı devam etmektedir.

Bakanlığımızın ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün yaptıkları çalışmalar sonrasında 2018 yatırım programında İlimize 8 Adet Yeni hizmet binası yapılması uygun görüldü.  Buna göre Domaniç İlçe Emniyet Amirliği, Altıntaş İlçe Emniyet Amirliği, Emet İlçe Emniyet Amirliği, Pazarlar İlçe Emniyet Amirliği binaları 2018 yılı yatırım programı inşaat yatırımında yer almaktadır. Söz konusu hizmet binalarının projeleri tamamlanmış olup inşaat ihalesi ile ilgili çalışmalara başlanılmıştır

2018 yılı proje yatırımına alınan işlerimiz olan; Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği, Şaphane İlçe Emniyet Amirliği ve Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarının proje çalışmaları ile ilgili çalışmalara başlanılmıştır.

Yatırım programına alınan hizmet binalarımızın tamamının yapılacağı arsalar ile ilgili çalışmalar tamamlanmış bütün pürüzler giderilmiştir. Çok dar ve kısıtlı imkânlarına rağmen yatırımlarımızın programa alınmasında büyük bir gayret gösteren ve taleplerimizi öncelikleyen İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ ya ve bürokratlarına, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ a ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ a Kütahya halkımız adına teşekkür ediyoruz. Yatırımlarımızın en kısa sürede tamamlanarak aziz milletimizin hizmetine girmesi için çalışmaları yakından takip etmeye devam edeceğiz. “

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN