KÜTAHYA YOL ÇALIŞMALARI YAKIN TAKİPTE

Ak parti Kütahya Milletvekilleri Prof.Dr.Vural Kavuncu, Şükrü Nazlı,İshak Gazel ve Ahmet Tan Kütahya ve ilçeleri yol çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

PAYLAŞ

Ak parti Kütahya Milletvekilleri Prof.Dr.Vural Kavuncu, Şükrü Nazlı,İshak Gazel ve Ahmet Tan ortak bir basın açıklaması yaparak Kütahya ve ilçeleri yol çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Özellikle Emet Hisarcık bölgemiz açışsından önem arzeden Simav yolu yapımı hakkında bilgilerinde yer aldığı açıklama şöyle;

“Simav ilçemizin önemli bağlantı yollarından olan Dağardı yolunda çalışmalar devam ediyor. Simav-Dağardı-Balıköy-Harmancık Yolu toplam 90 km uzunluğunda olup Simav ilçemizi Balıköy-Harmancık üzerinden Bursa’ya bağlıyor. Hemşerilerimizin Bursa’ya gitmek için tercih ettikleri bu yol aynı zamanda Dağardı köylerine ulaşım sağlayan grup köy yolumuz olma özelliğini taşıyor.

2013 yılı Ağustos ayında projelendirilen ve çalışmalara başlanan yolumuzun Naşa – Simav arasında bulunan 8,5 km lik kısmında çalışmalar tamamlanmıştı. Daha önceden Dağardı – Harmancık arasında bulunan 7,4 Km uzunluğundaki yolumuzda da iyileştirme yapılmak suretiyle yolumuzun 16 km lik kısmı yapılmış oldu.

Bu yılın yatırım programında yer almamakla birlikte yolun önemi nedeni ile Karayolları Genel Müdürümüzden öncelikli olarak talepte bulunduk. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ek ödenek ile geçtiğimiz aylarda yolun 57. ile 67. km leri arasında 10 km lik kısmının daha ihalesinin yapılmasına karar verildi. İhaleyi alan yüklenici firma (ME-YU) ile sözleşme imzalandı 30.11.2016 tarihinde işyeri teslimi yapıldı. 11 Milyon 543 bin Liraya mal olacak bu kısmın 23.07.2018 tarihinde bitirilmesi için yüklenici firmaya süre verilmiştir. Yolun eksik kalan kısmının da yatırım programına alınmasını Karayolları Genel Müdürlüğümüzden takip edeceğiz.

Yine Simav, Hisarcık ve Emetli hemşerilerimizin beklentisi olan Simav – Hisarcık ilçelerimiz arasındaki yolun 20 km lik kısmı daha önceden yapılmıştı. Yolumuzun kalan 10 km lik kısmının ise Bursa Karayolları Bölge Müdürlüğümüz tarafından yapım işinin ihalesi 15.12.2016 tarihinde yapıldı. Değerlendirme süreci devam eden ihalenin yüklenicisi belli olunca burada da hızlı bir şekilde yolun yapımına başlanacak.

İlimizde ki diğer karayolları ile ilgili olan projelerimizi de takip ediyor ve onlardan da en kısa sürede sonuç alıp ilimiz için yatırıma dönüşmesine gayret gösteriyoruz.

Kütahya Milletvekilleri olarak yollarımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, hemşerilerimizin aşırı hız yapmaması ve trafik kurallarına uymaları konusunda gerekli özeni göstermelerini diliyor, kazasız günler temenni ediyoruz."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN