Anketlere Katılarak Fikirlerimizi İdarecilerimize İletelim    Gazetemiz internet sitesindeki anket bölümünü bu hafta itibarıyla aktif hale getirdik.
    Aynı ıp’den ve defalarca oy kullanma gibi sorunlar yaşanmaması adına, alt yapı çalışmaları yapılan anket köşemizde biraz meşakketli  olacak ama oylamalara katılarak,fikirlerinizi belirtebilirsiniz.(Güvenlik doğrulama kodları ıp’den tek katılımın gerçekleşmesi adınadır)
        ESKİ HASTANE ALANI NASILD EĞERLENDİRLMELİ?
    İlk anket sorumuz buydu.Mevcutta 9.500 metre kare alan ki  genişletme ile 15 bin metre karelere çıkma imkanı olan yerden bahsediyoruz, tabiki etkin kullanılmalı…
    Anketi hazırlarken Fizik tedavi merkezi yapılması   ibaresini şıklara koymadık.neden?
    Sıcak su kaynağının olması demek fizik tedavi merkezi yapılmasına uygun demek değil. Fizik tedavide maalesef sıcaksu kullanımı  yüzde 10 larda…Daha çok teknoloji geliştikçe   yüksek memblalarda makine ve teçhizatlar ön planda… Öyle olmasa fizik tedavi ye ihtiyacın varsa hastaneye gerek yok,direk  hamamlara git…
    Keza fizik tedavi uzmanı doktor bulma,bulupta, Emette tutmak  Emet tavşanlı youlnu yapmaktan çok daha zor!
    Ankete katılanların çoğunluğu fizik tedavi merkezi desede, oy kullananların yüzde 50’si kapalı Pazar yeri olması yönünde fikir belirtiyor. İlçenin gelişimi adına büyük önem verdiğimiz apartlar yapımında ise bu alana yapılması yönünde sadece yüzde 5 oy kullanma doğrusu bizleri hüsrana uğrattı.
    BİZDE FİKİRLERİMİZİ BELİRTELİM…
KAPALI PAZAR YERİ  OLARAK BU ALAN HARCANMAMALI
    15 bin metre kare alana çıkarılabilecek ve termal kaynaklara yakın bu alana kapalı Pazar yeri yapmak şahsım adına burayı öldürmek olur. İlçeye kapalı bir Pazar yeri ihtiyacı varmıdır derseniz, evet olmalı derim. Ama bana göre en uygun yer, ilçe terminalinin dışarıya çıkarılarak bu alanın haftanın bir günü kapalı Pazar,diğer günleri otopark hizmeti  ve alışveriş merkezi yapılmasının daha uygun olacağıdır.
    KAMU BİNASI YAPIMI LÜZUMSUZ BETON YIĞMAKTIR
    Yine belediye veya kaymakamlık  binalarını buraya taşımakta  mantıksızdır. Kaymakamlık binası bir başka alana taşınmalı ve meydan açılmalıdır.Ama eski hastane yerine değil… Başka yere konuşlandırılmalı… Mesela  bu konuda itfaiye eski cezaevi alanına veya pancar dairesi tarafına taşınıp, bu alan hükümet konağı yapılabilir.
    Belediye taşınsın derseniz işte o hiç olmaz… Bizim halk belediyeyle içiçedir.Bir ayak belediyede olacak… Vatandaşın yerelde işi daha çok, mevcut belediye binası  çok bile…Burada da  Sgk ya yer bulunup çıkarılırsa,ı,fen işlerini aşağıya taşınırsa, mevcut bina  yayla gibi… Her yerde belediye binaları merkezdedir. Çünkü belediyeler halkla arasını pek açmaz!
     
        PEKİ,NE YAPILMALI DERSENİZ?

1-    Esire benzeri  ve hatta bahçesinde birde küçük yüzme havuzu,kafesi bulunan apart site yapabilirsiniz…
2-     Eğer yerel imkanlar buna müsait değilse, devlet imkanları devreye girebilir. Nasıl derseniz, mesela Uygulamalı otel ve turizmcilik okulları hem eğitim hemde otel hizmeti veriyor. Emet Uygulamalı otelcilik okulu açtırabilirsek,hem tesisleri devlete yaptırır,hem dışarıdan öğrenci geleceği için meslek yüksek okulu  benzeri bir okul kazanırsınız hemde otel olacağı için turist kazanırsınız.
Tabi fikirler çarpışacak, yeni fikirler doğacak. Burada beyin jimnastiği yapıyoruz. İşin özü ise bu alan tüm ilçe halkı menfaatine uygun bir şekilde değerlendirilmesidir. Zira Emetin içinde bu kadar geniş bir alan bulmamız mümkün değil…
Anketimiz pazartesi sona erecek,yeni konularla halkın  beklenti ve taleplerini almaya çalışacağız. Sonuçları idarecilerimizle paylaşacağız…
SİTE DEMİŞKEN…
    GaziEmet gazetemizin internet sitesi zengin içeriği ile  Kütahya bölgemizde en çok ziyaretçi alan siteler arasında yer alıyor.
    Kütahya bölgesindeki tüm icra ve kamu ihalelerini takip, günlük döviz kurları,nöbetçi eczane,namaz vakitleri,hava durumu, güncel Emet ve bölgemiz haberleri, zengin köşe yazarlarımız,anketler,videolar vb. ile ülkemiz ve dünyanın çeşitli yelrerindeki Kütahyalı hemşehrilerimizcede takip edliyor.
    Ayrıca teknolojik imkanları daha etkin kullanan siyaset ve bürokratlarında bölgelerinde  yerel gazete siteleri ni takip güne başlarken ilk yaptıkları işlerden…
    Zenginleştirme ve etkin kullanım adına oldukça mali külfetli ve bir o kadar emek harcanan sitemizi sizlerde günlük takip ederek destek verebilirsiniz…
 

ercankolku@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!