DÜDÜKLÜ PATLAMASIN DİYE HAVASINI ALMAK! - Ercan Kolku

DÜDÜKLÜ PATLAMASIN DİYE HAVASINI ALMAK!


Emet’te gündelik siyasetin cazibesinden kurtulmak mümkün görünmüyor.Herkes lafta Emeti dinliyor,ama işi hep siyasetle çözmekte arıyor. Yıllardır hangi iktidar olursa olsun, çözülebilmiş gibi birçok orun için çözüm için bir araya gelme değilde, siyasetten bekleniyor…Hal böyle oluncada gündelik siyaset Emette hiç eksik olmuyor.

Gündelik siyaset deyip bir kenara atma imkanımızda  yok, zira tartışılan her bir konu yeni polemikler yaratmaktan başka işe yaramıyor. Üstelik her polemik kendi alt dallarını yaratıp genişliyor,ve bırakın toplumu kutuplaştırmayı, aynı kahve topluluğunu bile ayrıştırıyor.

Emet ilçemizde “bugün şu  olduculuk”  veya “Şugün şu olduculuk” saçmalıkları ile uğraşırken toplumsal miyopluğumuz hızla ilerliyor.Hatta miyop yanında servis gündemlerle gözlerimize perdenin indiğini bile söyleyebiliriz.

Yapılan güzel şeylerin farkındalığını sürekli ıskaladığımız gibi, acil çözüm gereken konularda dahi ortak bir nokta bulamıyoruz. Mesela,

Yeni devlet hastanesi, ilçeme de insanımada  yakıştı. Yok uzakmış,yok eksik doktor varmış.Bırakın bu teraneleri…Öncelikle iyi yönde gelişimi görebilmeliyizki daha iyisini isteyebilelim.

Etimaden gençlik merkezini yapacak. Kyk yurdu baş döndürücü hızla ilerliyor. 4. Toki konutları da aynı şekilde…Ülkede tek iş garantili Tematik lisesinin Emete yapılmasının nasıl bir nimet olduğunu yıllar sonra hep birlikte göreceğiz.

Bakınız ortak nokta bulmamı gereken konular şunlar. Emet kaymakamlığının girişimci bulma çabalarına, eski emniyet binası alanında yapılacak kadın ve çocuklar için sosyal tesise,belediyece projeleri hazır olan apart ve yüzme havuzları, ve yine projeleri  hazır  içme suyu ,kanalizasyon komple alt yapı yenileme projelerine öncelikle destek vermeliyiz. Destek verip dillendirmeliyiz ki, valisinden il başkanına, milletvekilinden Ankarada bakan ve bürokratına ortak talepler aktarılabilsin.

Ha  biraz ses yükseltmemiz gereken konular yokm udur.Elbette vardır. Oda öncelikle  yol ve sağlıklı içme suyudur.Artık Emeti kaldırmayan alt yapının komple değişimidir. Kütahyanın tüm ilçelerini mağdur eden şu kükabmıdır nedir, onun feshi ile adam gibi bu işleri yeniden belediyelere bırakmaktır. Ama nasıl?

(Sahi 3 Eylülde bakan Veysel Eroğlu ile sorgun göletine çıkıp Emet göletinin açılışını yapacaktık. Bakanda kalmadı ortalıkta,ödenekte azaldı.Şimdi ne olacak?)

Burada konu o parti bu partide değil… Kardeşim bir avuç Emet… Tamamımız aynı parti olsak ne olur,muhalif olsak ne olur? Ama bir gerçek var ki EMET OLARAK HEPİMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIZ VE DEVLETÇİYİZ…

Devletimiz yolumuzu,sağlığımızı,sağlıklı içme suyumuzu sağlamakla mükelleftir. Bunu bilir bunu söyleriz. Bu işlerde  partilerden ilçemize himmet göstermelerini değil, asli işlerimizi takip etmelerini bekleriz hepsi bu.

Bakınız, mehlemönü siyaseti iflas etmiştir. Kol bacak kafa göz çekmeler başta bunu yapanların kendileri olmak üzere kimseye fayda sağlamamaktadır.Traji komik gündemlerle toplumun geleceği karartılmaktadır. Şükür ki,Çeneden başka memlekete faydası olmayan tiplerin  belirli yerlerde itibar gördüğünü zannetmelerinin sona ermesi yakındır!

 Mevzuların çokluğu ile Düdüklü tencere olmuş  ilçemde, oluşmuş belirli grupların tencere patlamasın diye ara sıra  havası alınırken, başka yerlerde hizmetlerden oluşan ziyafet sofraları çoktan kuruldu… Üstelik tencereye doldurduğumuz türlünün türlüsü malzemelerden ortaya çıkacak yemeğin ne menem bir şey olacağını bilemediğimizi de düşünürsek,yanan GAZA YAZIK!

 

 

 

ercankolku@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
27Ağs

Artık Han'da Bizim Hamam'da

12Ağs
07Ağs
05Ağs
24Tem